تبلیغات
صاباح نیوز - جلال زاده: برای داشتن جامعه ای پویا و فعال بیایید در انتخاب هایمان دقیق باشیم
 
پایگاه خبری صاباح نیوز را چگونه ارزیابی می كنید؟تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

کد متحرک کردن عنوان وب

 
 
نویسنده : admin
تاریخ : یکشنبه 2 اسفند 1394
نظرات
جلال زاده: برای داشتن جامعه ای پویا و فعال بیایید در انتخاب هایمان دقیق باشیمدکتر وحید جلال زاده گفت: آنچه که برای امنیت، رفاه، اقتصاد و فرهنگ 4 سال آینده تصمیم گرفته می‌شود در مجلس رقم می‌خورد پس باید در انتخاب هایمان دقیق باشیم. این مدرس دانشگاه گفت: ما همیشه در کارها و برنامه هایمان می‌خواهیم که انتخاب کنیم و حق انتخاب داشته باشیم و در انتخاب هایمان سعی می‌کنیم که بهترین را انتخاب کنیم، چرا که خود را برازنده بهترین انتخاب و لایق داشتن بهترین ها می‌دانیم.

دکتر جلال زاده با اشاره به این مطلب گفت: ما در دیگر انتخاب‌ها می توانیم بعد از مدتی اگر فهمیدیم که انتخاب ما درست نبوده است یا هر انتخابی را که کرده‌ایم با انتخاب دیگری جایگزین کنیم یا اگر چیزی خریده‌ایم بر می‌گردانیم و کالایی بهتر از آن اولی را می‌خریم.

وی افزود: اگر به طور مثال وکیلی را برای رتق و فتق امور جاریه‌ی کاری و حقوقی خود انتخاب کنیم، می‌توانیم بعد از مدتی به صورت قانونی وی را از وظایف و وکالتی که به وی دادیم عزل نماییم.

جلال زاده ادامه داد: در زمان قدیم نماینده مجلس را وکیل صدا می‌زدند و در ضمن می‌گفتند که چون نماینده مجلس، بر تمام امور زندگی انسان تأثیرگذار است و در مورد تمام برنامه های یک فرد و جامعه می‌تواند تصمیم بگیرد و قانون، قدرت و اجازه این تصمیم گیری را به وی داده تا در مورد تمامیت مسائل جامعه تصمیم بگیرد، پس وی وکیل مردم محسوب می‌شود.

وی گفت: اما این تصمیم گیری و انتخاب با همه انتخاب ها فرق می‌کند چرا که وکیل مجلس بلا عزل و تام الاختیار است.

این کاندیدای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وکیل مجلس را بعد از اینکه انتخاب کردیم نمی‌توانیم تا 4 سال عزل یا عوض نماییم و لذا باید با همان انتخاب نا صحیح تا پایان دوره 4 ساله سر کنیم و از طرف دیگر، وکیل «تام الاختیار» است و در مجلس می تواند هر مصوبه یا لایحه‌ای را به تصویب برساند و هر آنچه که خواست را چه با تحقیق و چه بدون تحقیق! مصوب نماید.

جلال زاده: برای داشتن جامعه ای پویا و فعال بیایید در انتخاب هایمان دقیق باشیم

جلال زاده با اشاره به مسئولیت های خطیر نمایندگی مجلس گفت: نماینده مجلس می‌تواند از حق مسلّم یک ملت حمایت کند، می‌تواند بسته شدن و پلمب شدن مراکز هسته‌ای را تصویب کند و همچنین می‌تواند برجام را در عرض چند دقیقه در صحن مجلس به فرجام برساند، خلاصه اینکه همه این مسائل که در صحن علنی مجلس رقم می‌خوردند، نتیجه انتخاب همه ما هستند و به همین دلیل است که ما باید در اول کار با تحقیق و تأمل و بدون هرگونه حب و بغض و وابستگی‌های جناحی و علاقه‌های قلبی تصمیم بگیریم تا انتخاب هایمان دقیق‌ترین و صحیح‌ترین انتخاب باشد.

جلال زاده با اشاره به خاطره‌ای از زمان استانداریش گفت: 4 سال پیش که ما خود مجری انتخابات بودیم برای سرکشی به حوزه های مختلف اخذ رأی می‌رفتیم و با مردم و مسئولین اخذ رأی صحبت می‌کردیم.

وی ادامه داد: در یکی از این حوزه های اخذ رأی دیدم که آقائی به تابلوی اسامی کاندیداها خیره شده و به صورت دقیق همه اسامی افراد را بررسی می‌کند. پرسیدم: برادر عزیز دنبال چه می‌گردی؟ گفت: می‌خواهم یک اسم زیبا و با مسمّی انتخاب کنم و در برگه اخذ رأی بنویسم. گفتم: برادر عزیز مگر می‌خواهی برای فرزندت اسمی را انتخاب کنی که دنبال یک نام با مسمّی هستی، تو باید کسی را انتخاب کنی که بتواند از خودت، خانواده‌ات، شهر و استان و تمامی اهالی منطقه‌ات در مجلس حمایت کند. آنچه که برای امنیت و رفاه و اقتصاد و فرهنگ 4 سال آینده کشورت تصمیم گیری می شود در همین مجلس است و به خاطر همین باید در انتخاب‌هایمان دقیق باشیم.

جلال زاده: برای داشتن جامعه ای پویا و فعال بیایید در انتخاب هایمان دقیق باشیم

جلال زاده گفت: وقتی کسی برای خواستگاری دختر فردی به خانه اش می‌آید، ما در مورد تمام خصوصیات و حرکات و وجنات و شخصیت و منش آن فرد خواستگار تحقیق می‌کنیم و از چند نفر کاردان و آشنا با وی درباره اش سوال می‌کنیم و گزینه ها و شاخصه هایی را در مورد آن فرد برای خود لحاظ می‌کنیم و صد البته برای مسلمانان و خصوصاً ارومیه ای ها، این مورد از شاخصه های اصلی و بارز ایمان محسوب می‌شود. اگر شخص با ایمانی باشد، در مقابل تمامی ناملایمت‌ها، امیال، خواسته‌ها و حتی پیشنهادهای غیر معقول و ناپاک ایستادگی می‌کند و به راحتی تسلیم نمی‌شود. ولی اگر برای ما پول فرد مهم باشد ممکن است در آینده هم خودش و هم همسر و خانواده‌اش را با مشکلات بسیاری مواجه نماید و حتی ممکن است در آینده بر اثر حادثه‌ای تمام دارایی خود را از دست بدهد و برای به دست آوردن داشته‌های قبلی، دست به هر کاری، حال چه حلال و چه حرام بزند و تا جایی پیش برود که به علت ضعف ایمان، در مقابل هر پیشنهادی، وارفتگی و تزلزل از خود نشان دهد و دست به هر رانت خواری و بندبازی و ... بزند.

این استاد دانشگاه گفت: دقیقاً انتخاب نماینده نیز چنین می‌باشد و ما اگر در انتخاب‌هایمان در وهله اول به ایمان و اعتقاد قلبی و خصوصیات معنوی شخص توجه نکنیم در آینده همین نماینده می تواند جامعه را با انواع التهابات و ناهنجاری‌ها مواجه سازد و در مقابل هر پیشنهاد بی‌شرمانه‌ای تزلزل از خود نشان دهد و در برابر تمامی القائات خارجی و برون مرزی، جلوه‌های تذبذب و وارفتگی در وی نمایان باشد.

جلال زاده: برای داشتن جامعه ای پویا و فعال بیایید در انتخاب هایمان دقیق باشیم

جلال زاده خاطرنشان کرد: چنین عنصری می‌تواند با آبستراکسیون و از اکثریت انداختن مجلس، موجب عدم تصویب مصوبه‌ای که به نفع جامعه و اسلام نیست گردد و در مقابل نظام و ولایت و مردمی که انتخابش کرده اند، زاویه نشان دهد. پس بیایید در انتخاب‌هایمان دقیق باشیم و بهترین و دقیق‌ترین را انتخاب کرده و به مجلس بفرستیم تا برای 4 سال آتی، خودمان و شهر و میهن اسلامی‌مان را بیمه نماییم و بدون دغدغه این 4 سال را به سر انجام برسانیم.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 10 اسفند 1394 ساعت 07 و 45 دقیقه و 10 ثانیه
شما هم باید در گفته هات دقیق باشی!؟
سونیا یکشنبه 9 اسفند 1394 ساعت 09 و 07 دقیقه و 16 ثانیه
پیروز اصلی انتخابات دكتر وحید جلال زاده هست كه با اخلاق و انسانیت به انتخابات ورود پیدا كرد و با با اخلاق و انسایت از این امتحان الهی خارج شد.
سونیا شنبه 8 اسفند 1394 ساعت 07 و 40 دقیقه و 23 ثانیه
ما موفق خواهیم شد....
صنعت ساختمان.آی آر یکشنبه 2 اسفند 1394 ساعت 16 و 28 دقیقه و 09 ثانیه
سایت بسیار خوبی دارید . موفق باشید

صنعت ساختمان.آی آر یکشنبه 2 اسفند 1394 ساعت 16 و 17 دقیقه و 53 ثانیه
سایت بسیار خوبی دارید . موفق باشید

صنعت ساختمان.آی آر یکشنبه 2 اسفند 1394 ساعت 16 و 07 دقیقه و 02 ثانیه
سایت بسیار خوبی دارید . موفق باشید

صنعت ساختمان.آی آر یکشنبه 2 اسفند 1394 ساعت 16 و 00 دقیقه و 36 ثانیه
سایت بسیار خوبی دارید . موفق باشید

صنعت ساختمان.آی آر یکشنبه 2 اسفند 1394 ساعت 15 و 58 دقیقه و 11 ثانیه
سایت بسیار خوبی دارید . موفق باشید

صنعت ساختمان.آی آر یکشنبه 2 اسفند 1394 ساعت 15 و 48 دقیقه و 24 ثانیه
سایت بسیار خوبی دارید . موفق باشید

صنعت ساختمان.آی آر یکشنبه 2 اسفند 1394 ساعت 15 و 34 دقیقه و 09 ثانیه
سایت بسیار خوبی دارید . موفق باشید

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
این سایت شامل برخی اخبار و مطالب منتشره و تولیدی همکاران نشریه زیرک (آذربایجان غربی) است که آقای علیزاده به نمایندگی از مدیریت نشریه مسئول بارگذاری مطالب می باشد و اخبار و مطالب پیش از صدور مجوز نشریه متعلق به شخص ایشان است.

admin