تبلیغات
صاباح نیوز - پاسخ دفتر وحید جلال زاده ،استاندار سابق آذربایجان غربی به طرح گزارش تحقیق و تفحص مجلس
 
پایگاه خبری صاباح نیوز را چگونه ارزیابی می كنید؟تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

کد متحرک کردن عنوان وب

 
 
نویسنده : admin
تاریخ : پنجشنبه 27 اسفند 1394
نظرات
پاسخ، دفتر وحید جلال زاده ،استاندار سابق آذربایجان غربی ، طرح گزارش، تحقیق و تفحص مجلس، صاباح نیوز - دفتر استاندار سابق آذربایجان غربی در پاسخ به گزارش طرح تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی که در رسانه ها منتشر گردیده است پاسخی به شرح زیر منتشر کرد:

بسمه تعالی

وَلا تَقفُ ما لَیسَ لَكَ بِهِ عِلمٌ ۚ إِنَّ السَّمعَ وَالبَصَرَ وَالفُؤادَ كُلُّ أُولٰئِكَ كانَ عَنهُ مَسئولًا﴿سوره مبارکه اسراء ۳۶﴾

از آنچه به آن آگاهی نداری، پیروی مکن، چرا که گوش و چشم و دل، همه مسؤولند.

محضر مردم شریف ، رسانه های جمعی و تمامی علاقمندان به خدمتگزاری بی منت
سلام علیکم:

از آنجاییکه در دو سه روز گذشته گزارش طرح تحقیق و تفحص مجلس محترم از استانداری آذربایجان غربی در ۵ بند منتشر و در اختیار رسانه ها قرار گرفته است توضیحات زیر لازم می نماید.قبل از پاسخ به بند های مندرج در گزارش تیم تحقیق و تفحص ، توجه خوانندگان گرامی را به چند نکته جلب می نماید :

پاسخ، دفتر وحید جلال زاده ،استاندار سابق آذربایجان غربی ، طرح گزارش، تحقیق و تفحص مجلس،

۱ - مجلس محترم محدوده زمانی جهت بررسی های لازم را از سال ٨٧/۱/۱ تا ٩۱/٨/۱ مشخص و در صحن علنی مصوب نموده بود لذا این پاسخ صرفا زمان استانداری آقای وحید جلال زاده را در بر می گیرد این درحالی است که تیم مذکور محدوده زمانی مصوب خود مجلس را نیز رعایت نکرده و گزارش خود رابعضا به بعدازآن نیزکشانده است.

٢ - مدت زمان مشخص شده برای بررسی های تیم مذکور شش ماه از زمان ابلاغ حکم به استانداری بوده است در حالی که تیم مربوطه ماه ها پس از تودیع آقای وحید جلال زاده از سمت استانداری آذربایجان غربی ، مشغول بررسی های خود بوده اند که این مسئله خلاف مفاد مصوبه مجلس شورای اسلامی می باشد.

٣ - تهیه کنندگان گزارش به قوانین و آیین نامه های موجود اشرافیت نداشته و یا خود را به ندانستن زده اند لذا گزارش کم مایه و ناشیانه تهیه شده است .

۴ - چند روز قبل از طرح تحقیق و تفحص در صحن علنی مجلس ، هفت تن از نمایندگان استان که اکثریت مجمع نمایندگان استان را تشکیل می دهند ، طی نامه ایی به هیأت رئیسه مجلس سوالات مطروحه در خصوص استانداری آذربایجان غربی را غیر وارد و رضایت خویش را از مجموعه استانداری در خصوص سه سوال مطروحه اعلام داشته بودند که مورد توجه قرار نگرفت.

۵ - آقای وحید جلال زاده حق پیگیری قانونی و حقوقی تمام موارد مطروحه غیر واقع در این گزارش را برای خود محفوظ می دانند.

۶- طرح تحقیق و تفحص از استانداری آذربایجان غربی که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است محدود و در قالب سه سوال بوده است لذا طرح و بررسی هر امری خارج از این سه سوال مصداق نقض قانون و زیر پا گذاشتن آن و دخالت در امور غیر مربوطه بوده است.

و اما آن سه سوال:

سوال اول : نحوه توزیع امکانات و اعتبارات و بررسی در آمد ها و هزینه های غیر مرتبط و خارج از شمول قانون

سوال دوم: بررسی نحوه جذب و استخدام نیروی انسانی و رعایت قانون خدمات کشوری و قانون برنامه پنجم توسعه ج.ا.ا.

سوال سوم: نحوه نظارت فرمانداری ها و استانداری ها بر عملکرد شهر داری ها و مصوبات شوراهای شهر

و اما بعد:

پس از نزدیک به چهار سال بحث و بررسی و کنکاش تیم تحقیق و تفحص از عملکرد دوره چهار ساله استانداری آقای وحید جلال زاده ، گزارشی غیر حرفه ای و بدون اشرافیت به قوانین و آئین نامه ها ی مالی و اداری و حتی بی توجه به خود مصوبه مجلس منتشر گردیده است که جهت تنویر افکار عمومی ، موارد زیر اعلام می گردد.

۱ - پاسخ به بند اول گزارش:

الف ) پاسخ های لازم به نامه های تیم تحقیق و تفحص در محدوده سوالات مجلس داده شده است و اینکه استانداری از پاسخ استنکاف نموده است صحیح نمی باشد نشان به آن نشان که مسؤل تیم تحقیق و تفحص طی شکایت رسمی به دادگستری استان عدم پاسخ به نامه های هیأت تحقیق را اعلام نموده است که قاضی مربوطه پس از استماع دفاعیات و روئیت مستندات شکایت را غیر وارد ، غیر مسموع و آن را مردود دانسته است حال چرا اینک در متن گزارش مجدداً به این ادعای غیر وارد استناد شده است باید گفت که ظاهرا دست تهیه کنندگان گزارش حسابی خالی بوده است.

ب) حساب اشاره شده نزد بانک ملی شعبه ارومیه از طریق نمایندگی خزانه برای هزینه های کارپردازی استانداری افتتاح و مورد استفاده قرار می گرفته است. رویه ایی که از پیش بوده و تا کنون نیز ادامه دارد و هیچ گونه خلاف مقرارت مالی در آن وجود نداشته است . شایان ذکر است این حساب و دخل و خرج آن سالانه مورد بررسی دیوان محاسبات که زیر نظر مجلس شورای اسلامی می باشد قرار می گیرد که تا کنون هیچ گونه عملکرد منفی و خلاف مقرارت از آن گزارش نگردیده است .

ج) در گزارش به پرداخت های چند صد میلیونی به اشخاص و دفاتر استانداری اشاره شده است . عبارت فوق به حدی کلی است که هیچ اشاره ایی دال بر سندیت آن مستفاد نمی باشد . منظور از پرداخت های چند صد میلیونی به اشخاص و دفاتر به چه معنی است؟ در گزارش به آنها هیچ اشاره ای نشده است .بنابراین هر گونه پرداخت به اشخاص آن هم چند صدمیلیونی مردود و تکذیب می شود .

د) در خصوص حساب بانک رفاه کارگران اذعان می دارد که این حساب در سال ٨٢ (دولت هشتم - دولت دوم اصلاحات ) مفتوح گردیده است و طی بررسی های به عمل آمده تا پایان سال ٨۶ - ٨٧ هم گردش مالی در آن ادامه داشته است و پس از آن به یک حساب متروکه تبدیل شده است که هیچ گونه استفاده ایی از آن نمی شده است و نهایتاً در دوره آقای وحید جلال زاده مسدود گردید و موجودی آن که در حدود ۱۴ میلیون تومان بوده است تمام و کمال به خزانه واریز گردیده است . بنابراین افتتاح و هیچ کدام از گردش های مالی حساب مربوطه به دوران آقای وحید جلال زاده مربوط نبوده که تهیه کنندگان گزارش دانسته و عامدانه از کنار آن گذشته اند .

٢ - پاسخ به بند دوم گزارش :

مقدمه بند ٢ کلی و بدون مصداق ذکر گردیده است بنابراین فاقد وجاهت قانونی است.اما در خصوص تغییر دستگاه کمک به تعمیر و تکمیل مساجد از اداره اوقاف به استانداری و سازمان تبلیغات باید گفت که وفق احکام قانونی بودجه سالانه، شورای برنامه ریزی استان می تواند بنا به دلایلی از جمله ضعف دستگاه های اجرایی ، هزینه کرد برخی از اعتبارات را بین دستگاه ها ی مرتبط جا به جا نماید.پس شورای برنامه ریزی استان وفق قانون، اختیار جا به جایی دستگاه هزینه کرد اعتبارات مساجد را از اوقاف به دو دستگاه استانداری و سازمان تبلیغات داشته است بنابراین هیچ تخلفی از مقررات رخ نداده و اعتبارات کاملاً به مساجد استان تخصیص داده شده است . خاطرنشان می شود دوتن از نمایندگان استان عضو ثابت جلسات شورای برنامه ریزی استان می باشند.

٣ - پاسخ به بند سوم گزارش:

این بند در ۱٢ کلمه و در دو سطر بدون سند و پیوست اِلاّ فرافکنی چه چیزی را به خواننده القا می کند؟ و این در حالی است که این بند جزء سوالات مصوب طرح تحقیق و تفحص مجلس نبوده است و تهیه کنندگان از مصوبه مجلس عدول نموده اند.

۴ - پاسخ بند چهارم گزارش:

بدون ذکر مصداق به کلی گویی استناد شده است که هیچ محلی از اِعراب نداشته و نمی تواند محل توجه باشد ولی باید اذعان کرد که فرمانداران و معاون عمرانی وقت مصوبات شورا های استان را با قوانین و مصالح شهرها تطبیق و نظر خود را اعلام می داشتند . عدم ارائه مصداق روشن و بارزِ خلاف قانون از صد ها مصوبه در طول چهار سال از یک طرف خالی بودن دست تهیه کنندگان گزارش را نشان می دهد و از طرفی دقت نظر فرمانداران و معاونت عمرانی وقت را .

۵ - پاسخ به بند پنجم گزارش:

مقدمه این بند کپی از مقدمه متون ظرفیت های آذربایجان غربی می باشد و اشاره ناقص به بحث بیکاری و نرخ رشد اقتصادی متاسفانه مانند بندهای قبلی کلی گویی بوده و هیچ اشاره ایی به آمار و اطلاعات متقن و مستند نگردیده است ضمناً توجه مخاطبین عزیز را به این نکته جلب می نماید که این موضوغ نیز جزء سوالات طرح تحقیق و تفحص نبوده و صرفا یک عقده گشایی و تخریب استاندار وقت بوده است.

در پایان ذکر چند نکته را لازم می دانیم :

اولاً از ۵ بند گزارش ارائه شده توسط تیم تحقیق و تفحص مجلس بند های ٣ و ۵ عدول از مصوبه مجلس بوده که توسط خود نمایندگان نقض گردیده است.

دوماً در کل گزارش دو صفحه ای تیم تحقیق و تفحص مجلس از زمان استانداری آقای وحید جلال زاده در طول چهار سال مدیریت ایشان ، فارغ از کلی گویی های بدون سند و مدرک به سه موضوع در بند های ۱ و ٢ اشاره گردیده است. 

حساب بانک ملی که طبق توضیحات توسط نماینده خزانه مفتوح و تمامی نقل و انتقالات مالی و مدارک مثبته آن مورد تایید دیوان محاسبات قرار گرفته است .

حساب بانک رفاه کارگران در دوران دولت اصلاحات مفتوح و در دوران مدیریت آقای وحید جلال زاده مسدود و موجودی آن تمام وکمال به خزانه واریز گردیده است.

تغییر دستگاه هزینه کرد اعتبارات مساجد نیز طبق قانون در اختیار شورای برنامه ریزی استان بوده و خلافی رخ نداده است.

آیا محصول چهار سال تهیه گزارش تحقیق و تفحص و ارائه آن به مجلس از ۵۱ ماه خدمت صادقانه آقای وحید جلال زاده جز این بود که در هفته ثبت نام داوطلبین شرکت در انتخابات مجلس دهم رو نمایی شده و اذهان مردم را به خود مشغول داشته تا از کاهی کوهی ساخته شود و مثلاً ضربه ای به رقیب انتخاباتی زده شود ؟؟؟ 

در همین جا لازم می دانیم از تمامی کارکنان صدیق و خدوم استانداری آذربایجان غربی که در خدمت بی منت و پاک آقای وحید جلال زاده را یاری نموده اند نهایت تشکر و قدرانی را نماییم.
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سحر پنجشنبه 11 خرداد 1396 ساعت 10 و 53 دقیقه و 36 ثانیه
بسیار عالی بود!
ممنونم از وبلاگ خوبتون
موفق باشید
آموزش عکاسی شنبه 18 اردیبهشت 1395 ساعت 14 و 43 دقیقه و 35 ثانیه
تشکر وبلاگ خوبی دارید
جمعه 28 اسفند 1394 ساعت 08 و 59 دقیقه و 20 ثانیه
درباره ما بیشتر بدانید

"فایل سل" فروشگاه ساز اینترنتی است که به رایگان یک فروشگاه اختصاصی با مدیریت کامل به شما ارائه می کند ، این فروشگاه قابلیت دسته بندی و ایجاد محصول دارد و اجازه اپلود فایل های مجاز و قانونی شما جهت فروش را می دهد بدین ترتیب شما بدون هیچ هزینه ای صاحب یک کسب و کار اینترنتی می شوید و می توانید فایل های ارزشمند خود را برای عرضه به خریداران ارائه کنید ، همه کارها در سایت فایل سل انجام می شود و شما نیاز به هیچ دانش فنی یا تهیه ملزومات اولیه ندارید.
پشتیبانی مشتریان
فایل سل در دو بخش مجزا به پشتیبانی مدیران فروشگاه و همچنین رسیدگی به مشکلات خرید و دانلود مشتریان فروشگاه شما می پردازد

کیفیت خدمات
استفاده از سرور اختصاصی ، مانیتورینگ آپ تایم ، مانیتورینگ فروش ، بک آپ گیر منظم و … تمام تلاش فایل سل در ارائه خدماتی با بهترین کیفیت است

تسویه حساب منظم
فایل سل از ساعت 9 صبح تا 24 شب تقریبا هر دو ساعت درخواست های تسویه فروشگاه ها را بصورت واریز بانکی انجام می دهد
برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینکهای زیر کلیک کنید
سانی جمعه 28 اسفند 1394 ساعت 00 و 54 دقیقه و 44 ثانیه
آفرین حاج وحید آقا. عزیز خوب جواب دادی آقا توپ.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
این سایت شامل برخی اخبار و مطالب منتشره و تولیدی همکاران نشریه زیرک (آذربایجان غربی) است که آقای علیزاده به نمایندگی از مدیریت نشریه مسئول بارگذاری مطالب می باشد و اخبار و مطالب پیش از صدور مجوز نشریه متعلق به شخص ایشان است.

admin